Cihat YİĞİT

Gen Düzenleme Teknolojisi 2022

18.06.2022
2
Gen Düzenleme Teknolojisi 2022
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Gen düzenleme teknolojisi hakkında bazı araştırmalar yapmaya başladım şu aralar. Açıkçası gen düzenleme teknolojisi nedir? Nasıl yapılıyor? İnsanlara zararı var mı? İnsanları Gen Düzenlemesiyle Ne Amaçlanıyor.

Gen Düzenleme Teknolojisi Nedir?

Gen Düzenleme teknolojisi hatırlayacağınız üzere yaklaşık 10 yıl önce de ülkemize giriş yapan GDO’lu ürünlerde olduğu gibi, onların tabiriyle insan genleri üzerinde ki bozuk olan genleri onararak veya değiştirerek kusursuz insan projesinin başlangıcı diyebilirim. Yani genetiği değiştirilmiş sentetik insan projesi diyebiliriz. Tabi asıl tabir “GENOM PROJESİ” olarak adlandırılmıştır.

Gen Düzenleme Teknolojisinin Amacı Nedir?

Genel amacı az önce de söyledik kusursuz insan yaratmak. (HÂŞÂ) İlahlık taslamak diyebilirim. Başlangıçta insana dair olan bütün hastalıkların onarılmasını hedefliyorlardı. Ancak bazı ard niyetli ve ruh hastası müptezeller insanlara hükmetmek için insanların genlerini değiştirerek kendilerine her zaman itaat eden bir insan ırkı oluşturmayı istiyorlar. Benim her zaman savunduğum bir fikrim var. Eğer ki düşünmüşlerse ve filmini yapmışlarsa mutlaka bu çalışmalar devam ediyor demektir. Mesela “Bio Hacker” isimli dizi. Tamamen geliştirilmiş yeniden labaratuvarda üretilmiş sivrisineklerin nasıl yapıldığını anlatan bir dizi. Tabi sivrisinekler sadece 1 örnek diyebilirim. Daha bir sürü genetiği ile oynanmış bir sürü hayvan türünden bahsediliyor.

Özellikle size anlatmak istediğim GATTACA” isimli film. Tamamen tasarlama, ısmarlama bebeklerin üretilmesi. Bedeninin hiç bir yerinde hiç bir rahatsızlığı ve hastalığı olmayan bebeklerin tasarlanması. Durumun vehametini anlayabilmeniz açısından bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Zaten 2009 yılında tasarlanmış 2 bebek dünyaya geldi. Ama bakalım bu çocuklar insanların başına nasıl bir çorap örecekler.

Gen Düzenleme İnsanlara Zarar Verir mi?

Bakın kardeşlerim. Allah Hz. Adem’i yarattığında şeytanın cennetten çıkarılmasıyla birlikte başlayan savaş kıyamete kadar sürecek. İşin özünde aslında tam olarak bu var. İnsanların fıtratını bozacak her çalışmayı şeytan, bilim adamları vasıtasyıla insanların önüne koyuyor. Az önce kullandığım ruh hastası müptezeller tabiri bu yüzdendir. Biz müslümanlar maalesef kendi aramızda ki kavga ve çıkar çatışmaları yüzünden bilimden uzaklaştık. Ve Allah ilmi bizden alıp gayri müslimlere teslim etti. Şimdi şeytan avaneleriyle birlikte insan ırkını tamamen bozmak istiyor. Allah buna müsaade eder mi? Tabi ki hayır. Ama artık müslümanların gözlerini açıp gerçekten ilme ve bilime yönelmesi gerekiyor.

Gen Düzenleme İle Bilime Karşı mı Çıkıyorum?

Hem evet hem hayır. Evet dedim çünkü hâşâ ilahlık taslamak asla olmaz ki Allah hiç bir şeyi kusurla yaratmaz. Yarattığı her şeyi bir düzen içinde yaratır. Gen düzenleme ile üretilmiş insan ve hayvan fikrine tamamen karşıyım. Bunu biyolojik terör olarak bile kullanabilirler. Hayır dedim sadece insanların hastalıklara şifa bulabilmesi için yapılacak çalışmalara asla karşı çıkmam ama burada da şöyle bir kıstas olması gerekir. 1. si Gerçekten insanlara faydası olması gerekli. 2. si ise daha sonra ki yadan bir zaman sonra bu yapılan işlemin insanlara zarar vermemesi gerekmektedir. Benim için en önemli kıstaslar bunlar aksi halde bunu asla istemem.

İnsanoğlunun Sonu mu Geliyor?

Kardeşlerim Allah insanı mükemmel bir şekilde yaratmıştır. İnsanoğlunun bu yaratılışa müdahale etmeye kalkması HADDİNE DEĞİLDİR. Yok cinsiyet değiştirmeymiş, yok gen düzenlemeymiş, yapay etmiş şu yada bu her ne ise. Bizim bir yaradılış fıtratımız var ve bu fıtrat üzerinde insanlar yaşamlarını sürdürüyor. Kime ne şekilde yada nasıl özendiğimiz ile ilgilenmiyorum ancak aklımızı ve bilimi kendimize uygun şekilde kullanmamız gerekmektedir.

Bizim aklımızı uyuşturmaya çalışan, bildiğimiz inandığımız değerleri yok sayarak kendi hükümranlıklarını kurmaya çalışan her şeyle ve herkesle savaşmak zorundayız. Son 10 yılda teknolojide yaşanan olaylar zaten gözümüzün önünde. Bizler doğru bir şekilde kullanırsak her şey bizim faydamıza olacaktır. Ancak hile ve hurdalı işlerle hareket edecek olursak başımıza gelecekleri iyi düşünmek zorundayız. Kendi düşen ağlamaz isimli bir tabir var bizde. Tam olarak da bunu söylüyorum. Uyanık olup her şeyi iyice araştırmak zorundayız. Sorgulamak zorundayız. Acaba neden diyebilirsek Allah’ın yardımıyla ferasetimiz ortaya çıkacaktır.

Son Söz…

Kardeşlerim. İyice etrafımızda olan bitene biraz kulak kesilelim ve korkmadan ferasetle hareket edelim. Allah’a bolca dua edelim. Onların kurdukları tuzakları önceden görebilecek basireti nasip etmesi için Allah’a dua edelim.

 

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede bulunan yazıların telif hakkı şahsıma aittir.