Cihat YİĞİT

Anahtar Kelime Nedir?

01.02.2019
2
Anahtar Kelime Nedir?
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Anahtar Kelime internet kullanıcıların arama motorları üzerinde istedikleri şeyi aramak ve bulmak için kullanılan kelime yada kelime öbekleridir. Örnek verecek olursak bilgisayar almak isteyen biri her hangi bir arama motoruna “en uygun bilgisayar fiyatı” yada “bilgisayar fiyatları” kelimeleri bir Anahtar Kelime’dir.

Web site sahiplerinin çoğunluğu kendi sitelerinin aranarak Web sitelerinin üst sıralarda olmalarını isterler. İşte böylelikle Anahtar Kelime faktörünün önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Anahtar Kelimeler Neden Bu Kadar Önemlidir?

Anahtar Kelime’nin önemi web sitenizin trafiğini yani ziyaretçilerinizin artması ile bağlantılıdır. Ayrıca sektörünüzün ve rakipleriniz arasında web sitenizin bulunabilirliğinin artması açısından anahtar kelime faktörü ön plandadır.

Bunlara ilave olarak da SEO açısından da anahtar kelimelerin önemi çok fazladır. Web sitenizin kitlelere hitap edebilmesi ile anahtar kelimelerle doğru orantılıdır.

Yeni bir örnek verecek olursak muhtemelen bu yazıya erişebilmek için anahtar kelime olarak ya anahtar kelimenin ne olduğunu yada anahtar kelimelerin önemini arattınız. Sonuç olarak da şu anada okumuş olduğunuz yazıya ulaştınız.

Peki Anahtar Kelime Analizini Nasıl Yapmamız Lazım

Anahtar Kelime analizi yapabilmek için öncelikle https://adwords.google.com adresine gidin ve G-Mail hesabınız ile giriş yapın.

Anahtar Kelime Planlayıcı

Karşımıza çıkacak olan iki seçenekten ilki olan Anahtar Kelime Bulu Seçiyoruz. Örneğin internetten para kazanmak kelimesini yazarak başlaya tıklıyoruz.

Anahtar Kelime Arama Sonuçları

Burada görüleceği üzere internetten para kazanmak kelimesi 10 bin ile 100.000 arasında aratılmış. Bu çok fazla bir oran demekki internetten para kazanmak kelimesi çok popüler bir kelime. İşte buradan da anlaşılacağı üzere bizler yüksek aranma ve bulunma hacmine sahip olan kelimeleri Anahtar Kellime olarak kullanmalıyız. Ne kadar doğru ve düzgün bir kullanımda bulunursak o kadar çabuk arama motorlarında yükselir ve sitemizden para kazanabiliriz.

Son söz…

Eğer bir Web siteniz varsa ve bu siteden para kazanmak istiyorsanız mutlaka doğu kelime analizi yapın. Rakipleriniz neler yapmış onlara bakın. Unutmayın ki siz ne kadar çok çalışırsanız rakiplerinizden her zaman bir adım önde olursunuz. Her zaman doğru insanlarla doğru bilgi ile yaptığınız işi doğru yaparsanız istediğiniz hedefe mutlaka erişirsiniz.

Unutmayın ki;

Azimli sıçan(fare) taşı deler…

 

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede bulunan yazıların telif hakkı şahsıma aittir.